HISTORIA

Początki działalności firmy sięgają roku 1994 roku. Wówczas to rozpoczęto współpracę z Fabryką Samochodów Osobowych w Warszawie podpisując umowę na sprzedaż i serwis samochodów Polonez.
W roku 1994 oprócz Polonezów firma mogła już zaoferować klientom samochody Tico. Po zawarciu umowy z General Motors Poland do sprzedaży wprowadzono samochody Opel Astra.
W roku 1995 w tej samej lokalizacji, w Ełku, powstała spółka KWIATKOWSKI, która przejęła sprzedaż i serwis samochodów Opel i prowadzi go do dziś.
W roku 1996 nastąpiły istotne zmiany właścicielskie w FSO - fabryka zmieniła nazwę na Daewoo-FSO
i powstało Centrum Daewoo Sp. z o. o., która to pełniło rolę dystrybutora samochodów Daewoo na terenie kraju. Dzięki temu mogliśmy zaoferować następne modele samochodów Daewoo: Espero i Nexia (z montowni w Lublinie).
Istotny przełom nastąpił w roku 1997, gdyż do oferty wprowadzone zostały nowe modele samochodów Daewoo – Lanos, Nubira i Leganza, a wkrótce Matiz. Samochody te cieszyły się dużą popularnością głównie z powodu ich dobrej jakości i niewygórowanej ceny.

W roku 2004 dla zakładu w Suwałkach uzyskano autoryzację dla marki Hyundai. Od kwietnia tego roku rozpoczęto sprzedaż i serwis tych samochodów, najpierw w Suwalkach a potem w Giżycku.
W roku 2005 doszło do podpisania listu intencyjnego z Ford Polska. Jego głównym punktem było wybudowanie, do końca września 2006 nowego obiektu spełniającego wysokie standardy marki Ford. Zadanie zostało wykonane przed terminem i w czerwcu 2006 rozpoczął działalność salon sprzedaży samochodów i części zamiennych do samochodów tej marki.
Od kwietnia 2008 w siedzibie firmy, w Ełku działa nowy salon samochodów marki Hyundai. W salonie wszystkie modele tych samochodów. Marka Hyundai to synonim samochodów o sprawdzonej, niezawodnej jakości i przystępnej cenie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku motoryzacyjnego firma cały czas inwestuje oferując klientom nowe rodzaje usług motoryzacyjnych.
W roku 2010 Podstawowa Stacja Kontroli w Giżycku rozpoczęła działalność w nowym, nowocześnie wyposażonym obiekcie.
W roku 2011, w Suwałkach, został oddany do użytku nowy obiekt, w którym działają:

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów,

  • Zakład napraw samochodów ciężarowych, w tym blacharstwo i lakiernictwo
  • Myjnia samochodów ciężarowych wielkogabarytowych,
  • Mobilny serwis ogumienia.

W Ełku, w firmie KWIATKOWSKI również rozpoczął działalność Zakład Napraw Samochodów Ciężarowych.